فروش نهال بسیار زیبا شاهپسند توسط شرکت نخل سبز خوزستان

 

گزارش خبری "کاشت 200 اصله شاهپسند در خیابان آزادگان

شاهپسند درختی  -  SPANISH FLAG LANTANA CAMARA : نام علمی   VERBENACEAE  - شاهپسندیان : خانواده مناطق گرمسیری آمریکا : بومی منطقه West Indian Lantana,Red (Yellow, Wild) Sage,shrub verbena,شاپسند درختی

: نام های دیگر

آپلود عکس
توضیح بیشتر در مورد نهال شاه­پسند


اسم علمی : Verbena hybrida

اسم فارسی : شاهپسند

شاهپسندبه علت زیبایی گل­ها و نگهداری آسان در طراحی منظره باغ­ های شخصی و عمومی مورد استفاده قرار می­گیرد. کاربردهای دارویی مهمی دارد. مثلا جوشانده برگ­های آن خاصیت ضد روماتیسمی دارد. شاه­پسند گیاهی با عادت رشد درختچه­ ای بوده و ارتفاعی که معمولاً دیده شده 1 تا 3 متر است. این گونه به شدت متنوع است، به طوری که حدود 600 رقم زینتی، وحشی و دورگه از آن وجود دارد. تماس پوست با شاخ و برگ آن موجب بروز خارش و ایجاد حساسیت می ­شود. رنگ گل­ها در شاه ­پسند متنوع بوده و به رنگ­های زرد، نارنجی، قرمز، سفید، صورتی و بنفش دیده می­ شود. رشد شاخه های آن در دمای حدود 5 درجه سانتی­گراد متوقف می­شود. با وجود اینکه شرایط خشک را به مدت طولانی تحمل می­کند. ولی علاقمند به خاک­های همیشه مرطوب است به طوریکه در خاک­های ضعیف و حتی شن تقریبا خالص مرطوب رشد و نمو می­کند.

تکثیر

گل شاهپسند از دانه تکثیر داده می‌‮شود، اما به آسانی جوانه نمی‮‌زند. توصیه می‮‌کنیم که صفحه‌‮هایِ خاکِ مخصوصِ جوانه‌‮زنی استفاده کنید تا احتمالِ جوانه زدنِ دانه‌‮ها را افزایش دهید. بذرها را 6 تا 8 هفته قبل از آخرین یخبندان در منطقه‮‌تان در خانه در صفحاتِ خاکِ مخصوص به جوانه زنی وادارید. همچنین می‮‌توانید نهال‮‌های کوچک و آماده این گیاه را در بهار از گل‮فروشی‮‌ها خریداری کنید.
هنگامِ کاشتِ نهال‮‌های کوچکِ شاهپسند در باغتان بینِ هر دو گیاه 45 تا 06 سانتی‮متر فاصله بگذارید تا آزادانه بتوانند رشد کنند و گسترش یابند.

مراقبت از شاهپسند

این گیاه نورِ کامل تا نیمه کاملِ خورشید را ترجیح می‮‌دهد. در خاکِ متوسط به‮‌خوبی رشد می‌‮کند. خاکِ این گیاه باید زهکش باشد. قبل از کاشتِ این گیاه به خاک یک تقویت کننده کلی اضافه کنید (به‌‮ویژه اگر خاک ضعیف است).
این گیاه هنگامی‮‌که ریشه بگستراند به مراقبت کمی نیاز دارد و در فضایی که در اختیارش گذاشته‮‌اید رشد کرده و گسترده می‌‮شود.

/ 0 نظر / 76 بازدید