فروش ارزان قیمت با کیفیت بسیار مرغوب اکالیپتوس در شرکت نخل خوزستان!

گیاه اکالیپتوس ضد باکتری است
تحقیقات انجام شده روی اکالیپتوس‌های کشت شده در استان فارس نشان می‌دهد که این گیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد.

به گزارش سلامت نیوز سید محمود فرش‌پور رضایی مجری این طرح و عضو هیئت علمی سازمان تحقیقات آموزش وترویج کشاورزی در گفت و گو با خبرنگار علمی خبرگزاری فارس گفت: در تحقیقات خود اثرات طبیعی گیاه اکالیپتوس را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: گیاه اکالیپتوس گیاه بومی ایران نیست و زمانی که وارد ایران شد، در مناطق مختلف کشور کشته شد و توانست با این مناطق سازگاری پیدا کند و در این مناطق رشد کرده است.

فرش‌پور افزود: ما در این تحقیقات 11 گونه از گیاه اکالیپتوس در استان فارس و 32 گونه از استان مازندران را برای انجام مطالعات انتخاب کردیم. 
گفت: در این تحقیقات برگ این گیاه را خسک کردیم و توانستیم اسانس آن را تهیه کنیم و درصد مواد مؤثره این گیاه در این تحقیقات مشخص شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد گفت: ما در این تحقیقات دریافتیم که گیاهان اکالیپتوس کشت شده در استان فارس اثرات ضد باکتریایی دارند و می‌توانند منجر به تولید داروی دامی برای درمان بیماری ورم پستان در دام‌ها شوند.

وی با اشاره به کارگاه آموزشی هند-ایتالیا در مورد باکتری وقارچ برای پایداری محیط زیست گفت: این کارگاه آموزشی 29، 30 نوامبر اول دسامبر در دهلی برگزار می‌شود و در این کارگاه من نتایج تحقیقات انجام شده در زمینه اثرات ضد باکتریایی گیاه اکالیپتوس کاشت استان فارس را ارائه می‌کنم.


بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: داروها:گیاه اکالیپتوس ضد باکتری است::.

 

/ 0 نظر / 84 بازدید